Akyurt’a itfaiye hizmet binası

AKYURT’UN MERKEZİNDE EKSİKLİĞİ HİSSEDİLEN VE VATANDAŞLAR TARAFINDAN SIK SIK GÜNDEME GETİRİLEN İTFAİYE HİZMET NOKTASI İÇİN AKYURT BELEDİYE BAŞKANI HİLAL AYIK’IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ.

ANKARA 10.09.2020, 10:50
Akyurt’a itfaiye hizmet binası

Akyurt’un merkezinde eksikliği hissedilen ve vatandaşlar tarafından sık sık gündeme getirilen itfaiye hizmet noktası için Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın girişimleri sonuç verdi.

Başkan Hilal Ayık, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Salih Kurumlu ve Müdahale Şube Müdürü Tarık Laçin ile Akyurt Belediyesinde bir araya gelerek, yapılacak inşaat hakkında görüştü. Yıldırım Mahallesi’nde yer alan 860 ada, 1 numaralı parseldeki araziye itfaiye hizmet binası yapılacağını belirten Başkan Ayık, “İlçemizde çok sayıda yangın vakası görülmüyor ancak Allah korusun yangınlarda zamanla yarışılıyor. Hem kendi gözlemlerimiz hem de Akyurtluların istekleri doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi ile bazı görüşmeler yaptık. Bazı şartları oluşturarak, Akyurt Belediyesi mülkiyetinde bulunan Yıldırım Mahallemizdeki arazi üzerine itfaiye hizmet binası yapılması için mutabakata vardık. İhale ve inşaatı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek projenin ihalesi 23 Eylül 2020 tarihinde yapılacak. İhale ilanı yayımlanmış durumdadır. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
11°
açık
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:15
Güneş 06:35
Öğle 12:42
İkindi 16:03
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü