Eğitim Bir Sen Başkanı Miran: “Öğretmenlere asli görev dışı zorlama yapılmamalı”

EĞİTİM BİR SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI EYÜP BÜLENT MİRAN, 21 EYLÜL TARİHİNDE OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE ETKİN BİR EĞİTİM SÜRECİ AÇISINDAN ÖĞRETMENLERİN ASLİ GÖREVLERİ DIŞINDAKİ İŞLERİ YAPMAYA ZORLANMAMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

ANTALYA 08.09.2020, 11:12
Eğitim Bir Sen Başkanı Miran: “Öğretmenlere asli görev dışı zorlama yapılmamalı”

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, 21 Eylül tarihinde okulların açılmasıyla birlikte etkin bir eğitim süreci açısından öğretmenlerin asli görevleri dışındaki işleri yapmaya zorlanmamaları gerektiğini söyledi.

Miran, öğretmenlerin salgınla mücadele sürecinde Vefa Sosyal Destek grupları ve filyasyon ekipleri başta olmak üzere kamu hizmetinin sürdürülmesi ekseninde kamu yararının görüldüğü her alanda ve faaliyette görev aldıklarını ifade etti. Evde tedavi gören hasta ve temaslıların karantinaya uyup uymadıklarını öğretmenlerin kontrol ettiğini söyleyen Başkan Miran, “Öğretmenlerimiz bu zorlu süreçte fedakarlık göstererek sosyal devlet olmanın gereğinin yerine getirilmesinde devletimizin eli ayağı olmuştur. Ancak uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimin beraber yürütülmesinin planlandığı, öğretmene her zamankinden daha fazla görev ve sorumluluk düştüğü önümüzdeki günlerde öğretmenler asli görevleri dışındaki işleri yapmaya zorlanmamalı, öğretmeni asli görevinden uzaklaştıran yereldeki tasarrufların önüne geçilmeli, bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımız devreye girmelidir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
27°
açık
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:12
Güneş 06:31
Öğle 12:43
İkindi 16:07
Akşam 18:46
Yatsı 20:00
Günün Karikatürü Tümü