Cumhur İttifakında CHP yok!

Karaman Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısına Cumhur İttifakı tartışmaları ve AK Parti Grubunun Basın Açıklaması damga vurdu.

BELEDİYE 08.08.2020, 16:23 Ferhat KOÇ
Cumhur İttifakında CHP yok!

Karaman Belediye Meclisi Ağustos ayı oturumuna 2. Organize Sanayi Bölgesinde Karaman Belediyesini temsil edecek 5 hissenin temsilcilerinin seçimi damga vurdu. Seçilecek 5 üye için AK Parti Grubunun aldığı kararı Cumhur İttifakı ruhuna uygun bulmayan Başkan Kalaycı mikrofonu ele alarak dakikalarca tavsiye ediyorum diyerek seçilecek 5 kişinin arasına CHPli meclis üyelerinden birisinin yazılmasını istedi.

Cumhur İttifakında CHP var mı?

Başkan Savaş Kalaycı Cumhur İttifakına yakışır bir karar çıksın diyerek, CHPli meclis üyelerinden birinin de listeye yazılmasını tavsiye etti. “Benim görüşüm ve tavsiyemdir” diyerek ısrarla CHPli bir meclis üyesinin de listeye alınmasını isteyen Başkan Kalaycı’nın bu talebi AK Parti Grubu tarafından olumlu karşılanmadı. Başkan Kalaycı’nın bu tutumu kafalarda soru işareti bıraktı.

Seçim sonunda oluşan tabloda Belediye Meclis aritmetiğine göre Karamanlı seçmen AK Parti ve MHP’nin içinde bulunduğu Cumhur İttifakına yönetme hakkını vermişti.  Karaman Belediye Meclis üyeleri arasında çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubu seçilecek olan 5 kişilik heyete başta Başkan Savaş Kalaycı’nın ismini yazdığını belirtti. Toplantı öncesinde MHP grubu tarafından bir CHPli iki MHPli ve iki AK Partili meclis üyesi yazılması hususunda kendilerine talep geldiğini belirten AK Partili Meclis üyesi Ayhan Şancı, söz alarak durumu izah etmek istedi. Başkan Kalaycı’ya sesini duyurmak isteyen Şancı’nın bağırması tepkilere neden oldu. Başkan Kalaycı’nın mikrofon ile hitap etmesi nedeniyle sesini duyuramadığını ifade eden Ayhan Şancı’ya mikrofon verildi. Birçok konuda meclisin görüşüp karar alması gerektiğinin altını çizen Şancı; “Encümene yetki verilmesi uygun değil, Belediye Meclisi bypass edilmemeli bu konuları meclis gündemi alarak çözelim” dedi.

AK Partili Meclis üyelerinin sözlerini sürekli olarak kesen Başkan Kalaycı, Ayhan Şancı’nın konuşmasını keserek CHP’li meclis üyelerine söz verdi. CHP’li Meclis üyeleri, bizi küçük göremeyin bizimde söz hakkımız olmalı şeklinde bir konuşma yaparak oluşacak heyette yer almak istediklerini belirttiler. Ardından MHP Grubuna söz veren Başkan Kalaycı, AK Parti Belediye Meclis üyelerine tekrar cevap hakkı doğmasına rağmen söz vermedi.

“Gönlüm Elvermiyor”

AK Parti Grubu oylamaya geçilmesini talep etmesi üzerine Başkan Kalaycı; “Gönlüm hiç el vermiyor ama o zaman bi beş dakika ara verelim” diyerek Ak Parti grubunu kararından vazgeçirmek istedi. Verilen aranın ardından tekrar toplanan meclis üyeleri yapılan oylama sonucu Ak Parti’nin önerdiği listeyi seçti. Öte yandan sosyal medya üzerinden canlı olarak yayımlanan meclisi izleyen vatandaşlar, ‘’Başkan Kalaycı, göreve geldiği andan itibaren belediyeyi hep CHP ile yönetmek istedi. Encümen seçimi dahil komisyon üyelerinin belirlenmesi noktasında da onlarla hareket etti. Başkan bey kendi partisinden görüş almazken, CHP’lilerden görüş alıp birlikte hareket ediyor. Ne zaman Cumhur İttifakı ruhuna uygun hareket etti ki, başkalarını o ruha uygun hareket etmeye davet ediyor’’ şeklinde yorum yaptı.

AK Parti Grubu Basın Açıklaması Yaptı

Karaman Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında sürekli olarak konuşmaları bölünen AK Parti grubu, Başkan Savaş Kalaycı’nın Cumhur İttifakı hassasiyeti ile ilgili olan konuşmalarına cevaben bir basın açıklaması yaptı.

“Kameralar Önünde Tiyatro Oynamadık

“31 Mart yerel seçimlerinde Allah’ın izni ve Milletimizin teveccühü ile 17 arkadaşımızla  belediye meclis üyesi olarak seçildik, tek gayesi Halka hizmet, Hakka hizmet düsturu olan arkadaşlarımızla beraber parti kimliği gözetmeden ,seçilmiş belediye başkanımız ve diğer meclis üyesi arkadaşlarımızla Karaman halkına hizmet için heyecan ile göreve başladık.

AK Parti gurubu olarak parti ahlak, disiplin ve terbiyemize istinaden Karaman için faydalı bütün projelere destek verdik vermeye de devam edeceğiz. Her daim Cumhur İttifakına bağlı kaldık ve kalmaya devam edeceğiz.

Bunun aksini kimse iddia edemez, yalan yanlış karalama politikalarına  hepimizin karnı tok, buna müsaade etmeyiz.

Mecliste gerçekleştirilen  oylamalarda başkalarının aksine hiçbir zaman  chp ile partner olmadık, beraber liste hazırlamadık yeri geldi  oylamayı kaybettik ama siyasi ahlakımızı hiçbir zaman bozmadık. Kameralar önünde hiç bir zaman tiyatro oynamadık . Mecliste konuşan  hatiplerin sözünü hiçbir zaman kesmedik . Kimseyi rencide edici konuşmadık .Kamuoyuna Cumhur ittifakını konuşup da karşı ittifakın partisiyle hiçbir zaman aynı oyuda kullanmadık  birlikte de olmadık . Sosyal medya dahil hiçbir mecrada ne MHP yi  ne de üyelerini aşağılamadık  eleştirmedik . Mecliste  son yapılan seçimde  Belediye Başkanının oluşturulacak  2. OSB Heyetinde yer almasının uygun olacağı kanaatiyle  listemize kendisini de yazdık  ancak meclis toplantısının hemen öncesi MHP li meclis üyelerinden  gelen talep ile bir chp meclis üyesinin de OSB de oluşacak heyete dahil edilmesi tarafımızdan istendi . Cumhur ittifakına tamamen aykırı bu talebin tarafımızdan kabulü mümkün değildi. Artık Belediye Başkanımızdan  Cumhur ittifakına uygun hareket etmesini beklediğimizi  ifade eder kamuoyunun takdirlerine  sunarız. “

AK Parti Karaman Belediye Meclis Üyeleri

Yorumlar (4)
mustafa 2 ay önce
chp ye şirin görünmek cumhur ittifakına zarar verir
Karaman için 2 ay önce
Ak partili sayın meclis üyeleri niçin CHP ye fırsat veriyorsunuz o zaman niçin sayın başkanı desteklemiyorsunuz lütfen destek verin vermezseniz ak parti Karaman'da kan kaybetmeye devam edecektir siz diyorsunuz ki Bld yi biz yönetelim yanlış yapıyorsunuz meclis üyemiz fazla ama karşınızda CHP denen bir zillet var siz değerli üyeler başkana değilde CHP ye fırsat vermeyin
Serdar uyumaz 2 ay önce
A. B. C. D. Fark edermi hepsi sonuçta kelime ve cümle kurmak için alfabedeki harflerdir doğru harfi doğru kelimede kulanmaksa amaç fark edermi A B C D sonuçta hepsi bize hizmet için var
Osman tartan 2 ay önce
Kalaycı iyi partili olabilir
22°
açık
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:15
Güneş 06:35
Öğle 12:42
İkindi 16:03
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü