banner270

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajları

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tüm şehitlerimizin Ruhu şad olsun. Bize ulaşan mesajlar...

GÜNCEL 15.07.2021, 10:15 15.07.2021, 12:36 Fikriye Koka
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajları

DR. RECEP ŞEKER; “15 TEMMUZ RUHU MİLLETİMİZ VAR OLDUKÇA İLELEBET CANLI KALACAKTIR”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Şehitler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

ŞEKER, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5. yıldönümünü Milletçe birlik, beraberlik ve gururla kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

15 Temmuz, ülkemiz için istiklal ve istikbalimiz için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimiz 15 Temmuz destanı ile milli iradesinin hiçbir zaman rehin alınamayacağını, istiklal ve istikbalinden hiçbir zaman asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu önemli gün, demokrasinin ve demokrasiye inananların bayramı olarak tarih sayfalarına altın harfler ile nakşedilmiştir.

15 Temmuz destanı, birliğimize kasteden hainlere karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük cesareti ve Aziz Milletimizin basiretiyle kazandığımız en şanlı direniş zaferidir.

Millet olarak bundan sonra da istiklal ve istikbalimiz için kanımızın son damlasına kadar mücadele ederek, ülkemize kasteden tüm hainlere karşı şehit kanları ile sulanan bu aziz vatanı asla ve asla teslim etmeyecek her zaman ve her şartta aynı inanç ve kararlılıkla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük Türkiye için çalışmaya canla başla devam edeceğiz.

15 Temmuz, Aziz Vatanımıza ve necip Milletimize yapılacak her türlü ihanetin ve darbe teşebbüsünün her zaman ve har şartta çok şiddetli bir şekilde karşılık bulacağının ve asla karşılıksız kalmayacağının dosta düşmana gösterildiği büyük gündür. Bu direniş ruhu Milletimiz var oldukça ilelebet canlı kalacaktır.

15 Temmuz'u asla unutmayacak ve asla unutturmayacağız. Tarihimizde yaşanan bu en kanlı darbe teşebbüsüne karşı canları pahasına mücadele ederek ülkesine, devletine ve demokrasisine sahip çıkan Aziz Milletimize en derin şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi tanklara, uçaklara ve silahlara karşı göğsünü siper ederek ölümü öldüren yiğit evlatlarımızı, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Gazi kardeşlerime de en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah (C.C) hepsinden razı olsun.” dedi.

AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. SELMAN OĞUZHAN ESER 15 TEMMUZ BASIN AÇIKLAMASI;

15 Temmuz 2016 tarihinde; vatan hainlerinin gerçekleştirmek istediği, alçak darbe girişiminin seneyi devriyesinde;

Bedirden Malazgirt’e, Çanakkale’den 15 Temmuz’a Vatan için, Bayrak için toprağa düşmüş, gözünü kırpmadan canını feda etmiş, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz.

O gece; Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla meydanlara çıkan; Kahraman Türk Milleti; tanklar, helikopterler, uçaklar ve en ağır silahlarla saldıran, üniforma giymiş vatan hainlerine karşı, canları pahasına mücadele ederek iradesine sahip çıkmıştır.

O geceyi Unutmadık,

Unutmayacağız,

Unutturmayacağız!

O gece esaret prangaları takmak isteyen alçaklara karşı, Şehit ve Gazi olan kardeşlerimizin acısını, nefes aldığımız müddetçe yüreğimizde taşıyacağız.

Unutmayacağız ki bu cennet vatanın; bastığımız her karış toprağı şüheda kanlarıyla bezenmiştir.

O gece milletimize yaşattıkları acının hesabını, bu vatan hainlerinden bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sormaya devam edeceğiz.

Küfrün askerlerine karşı mazlumların son kalesi bu Aziz Vatanın evlatlarını ve bu uğurda şehadet şerbetini içen, yüreği iman, sevdası bayrak olan tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun…

CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. İSMAİL ATAKAN ÜNVER’İN 15 TEMMUZ MESAJI

Cumhuriyet Halk Parti Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ünver’in mesajı şu şekilde:

 “2016 yılı 15 Temmuz gecesi, FETÖ nün TSK içindeki cuntacı uzantıları tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletinin anayasal düzeni ve demokratik siyasi hayatı hedef alınarak yapılan hain darbe girişimi, ne mutlu ki yüce milletimizin vatansever evlatlarının kararlılığı ile Gazi Meclis’imize gidip millet iradesine sahip çıkan tüm siyasilerin ortak direniş sergilemesi sonucu hedefine ulaşamadan püskürtülmüş; hainler etkisiz hale getirilerek darbe girişimi başarısız kılınmıştır. Tüm darbe ve darbe girişimlerinde olduğu gibi 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi de demokrasimize ve kardeşliğimize karşı yapılmıştır. Türk Milleti olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halkın egemenliğine ve Türkiye'nin laik ve demokratik birikimine sahip çıkma kararlılığımız bundan sonra da sürecektir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan tam bağımsız, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak üzere harekete geçen FETÖ mensubu darbecilerle mücadele eden darbe karşıtı TSK mensuplarının hainlerle girdikleri çatışmalarda gösterdikleri basiret, emniyet güçlerinin kararlılığı, darbecilerin halktan ve hiçbir siyasi kanattan destek bulamaması, medyanın tutumu, iktidarıyla muhalefetiyle siyasetimizin darbe karşıtı net duruşu ve halkımızın darbeye karşı direniş noktasında gösterdiği cesaret ülkemizi bir felaketin eşiğinden döndürmüş; FETÖ’nün devleti ele geçirmesine engel olunmuştur.

O karanlık gecede Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihimizde görülmemiş bir alçaklıkla maalesef ki hainlerin bombalarına hedef olmuştur. Gücünü milletimizden ve tarihimizden alan Gazi Meclis, 15 Temmuz günü bir kez daha gazilik unvanını hak etmiştir. Hain darbe girişiminden bu yana geçen sürede yaşananlar, demokrasimizin ve millet iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin varlığının, itibarının ve gücünün korunmasının ve Atatürk ilkelerine bağlılığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

15 Temmuz darbe gecesini yaşatarak milletimize, devletimize ve cumhuriyetimize kasteden ve ülkemizin geleceğini karartmak isteyen darbeci hainleri, planlayıcılarını ve destekçilerini bir kez daha lanetliyorum. 15 Temmuz’un yıl dönümünde şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anarken, şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, demokratik ve laik cumhuriyet ile sosyal hukuk devletine sıkı sıkıya bağlı olan aziz milletimizin bir daha darbe hainliğine maruz kalmamasını temenni ediyorum.”

AV.HÜSEYİN MUTLU

"Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar, Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var." diyerek, vatan,millet,devlet ve bayrak için canı pahasına ileri atılarak şehadet şerbetini içen  şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.
“Vatan için öImekse kaderim, böyIe kaderin eIIerinden öperim" sözünün vücut bulmuş halidir, 
#15Temmuz

REKTÖR NAMIK AK’TAN 15 TEMMUZ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz, hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış; içimizdeki kötü emellerini gizleyen millet düşmanlarının dış güçlerle iş birliği içinde başlattığı harekat, devletimizin kararlı adımları, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesur duruşu, milletimizin desteği ve Allah’ın inayetiyle başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

15 Temmuz gecesi devreye sokulan hain plan, 16 Temmuz’da devlet-millet birlikteliğiyle bozguna uğratılırken 250’nin üzerinde şehidimiz ve yüzlerce yaralımızla aziz milletimiz dünya tarihine yeni bir kahramanlık destanı daha eklemiştir.

İç ve dış mihraklara karşı ‘Türkiye Geçilmez’ dedirten 15 Temmuz zaferi; Türk milletinin vatanı, toprağı, şerefi uğruna, millet iradesi ve devletinin bekası için gözünü kırpmadan canını ortaya koyacağını ve her ne koşulda olursa olsun sağduyusunu muhafaza ederek doğrunun ve haklının yanında yer alacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz’da Türk milleti hangi kesimden ve hangi görüşten olursa olsun kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla millet egemenliğinden asla vazgeçmeyeceğini, hiçbir pazarlık ve hiçbir menfaat için devletini ve onu yöneten iktidarı tehlikeye düşürüp zafiyete uğratmayacağını cesur bir direnişle ortaya koymuştur.

15 Temmuz’un sene-i devriyesinde, Peygamber Ocağı ordumuzla, nice kutlu zaferlere imza atan o şanlı ordunun yiğit Mehmetçiğiyle ve bu arif, asil, aziz, necip, kahraman milletin her bir neferiyle, girdiği tüm mücadelelerden muzaffer çıkmasını diliyor; başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”

MEHMET ÇALIŞKAN

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı. İl Müdürü Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

İstiklâl ve istikbâl sevdasını ihanet şebekesini karşısına alarak tüm dünyaya bir kez daha haykırdığı 15 Temmuz gecesini “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”ne dönüştüren, destanlar yazmış aziz milletimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun.

AHMET ARI

Güneyyurt Belediye Başkanı Ahmet Arı’nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Güneyyurt Belediye Başkanı Ahmet Arı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Arı mesajında; ‘’Bu gün haince yapılmak istenen darbe girişiminin beşinci yılı. Tam beş yıl önce Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarınca demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize yapılmak istenen saldırı, milletimizin dik duruşu sayesinde bertaraf edilmişti.  Ülkemiz üzerinde kötü emelleri olanlar bilsinler ki geçmişte olduğu gibi gelecekte de Türk Milleti Vatanı ve Bayrağı için dik durmaya devam edecektir.

Geçmişte milletimizi bölmek, parçalamak isteyenler başaramadılar, gelecekte de başaramayacaklar. Türk milletinin kalbindeki iman ile vatan ve bayrak sevgisi asla tükenmeyecektir. Bütün bu manevi duygular ile vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi şükranla yad ediyor, gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Demokrasimize, Milli Birliğimize sahip çıkan Türk milletini saygıyla selamlıyorum.’’ dedi.

ATİLA ZORLU

Demokratik düzenimizi hedef alarak ülkemizin bekâsını, Devletimizin bölünmez bütünlüğünü milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yönelik 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli irade tarafından eşine az rastlanır bir kahramanlık örneğiyle bertaraf edilişinin 5’inci yılını hep birlikte idrak etmekteyiz.

Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, ordumuzun sağduyulu vatanperver komutanları, askerimiz, polisimiz ve milletimizle bir bütün olarak hainlere karşı mertçe, dik durarak, tanklara karşı göğüslerini siper edip, canları pahasına hain kalkışmayı engellemiş ve devlet-millet bütünleşmesiyle tarihe altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmışlardır.

Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuzda olduğu gibi, daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran ve rahmetle yad ederken, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyor, Allah'ın bu millete bir daha böyle karanlık geceler yaşatmamasını diliyorum.

YUNUS ÖZDEMİR

Karaman Memur-Sen ve Eğitim–Bir-Sen Şube Başkanımız Yunus Özdemir, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada;

“Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) emperyalist güçleri arkasına alarak kalkıştığı darbe ve işgal girişimini milletimiz destansı bir direnişle püskürtmüş, hainleri gecenin karanlığına gömmüş, ihanet cesaret tarafından boğulmuştur. Tarihin birçok döneminde olduğu gibi, bağımsızlığımıza yönelik kötü emelleri ve niyetleri olanlara büyük bir ders verilmiştir.

FETÖ, insanımızın iyi niyetini istismar etmiş, gelecek beklentisini ülkemiz için tuzağa dönüştürmüş, milleti münafıkça sömürmüş, hizmet adı altında çıkar sağlamış, devletin kılcal damarlarına kadar sızmış, iblisçe yöntemlerle paralel bir yapı oluşturmuş ve 15 Temmuz gecesi ülkemizi bir ateş ve kan denizinin içine atmıştır.

Kendi ordusunun silahlarıyla kendi ülkesini işgale kalkışan mantkurtlar topluluğu, TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi dâhil stratejik merkezleri alçak uçuş yapan uçaklarla bombalamış, tankları sokaklara sürmüş, ağır silahlarla masum insanları şehit etmiştir.

Milletin izzetine, devletin bekasına dönük bu alçakça saldırıya karşı, minarelerden yükselen selalar ve Cumhurbaşkanının çağrısıyla tarihe geçen bir direnişle millet alanlara koşmuş, tarihten aldığı bilinçle vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkmıştır.

15 Temmuz, millet olma şuuruyla vatanına sahip çıkan insanların, gasp ettiği silahlara güvenen alçakları çıplak elleriyle boğmasıdır. 15 Temmuz, ‘Çanakkale geçilmez’ inancının ‘bu milletin bileği bükülmez’ gerçeğiyle taçlandırılmasıdır. 15 Temmuz, tarih boyunca ikbaline ve istiklaline meftun olan milletin yüzyıllarca unutulmayacak zaferi, yeni bir dönemin şafağıdır.

Küresel çetenin kuklalarıyla gerçekleştirmeye çalıştığı kanlı işgal girişiminin hemen ertesindeki demokrasi nöbetleri de milletin kararlılığının, yaşanacak yeni şeylere karşı hazırlıklı duruşunun, her ne olursa olsun bağımsızlık söz konusu olduğunda caymaz tavrının en büyük göstergesidir. Bu bilinç ve teyakkuz, her türlü ihanete karşı caydırıcı bir duruş olarak tarihe geçmiştir.

Kalkışmanın yaşandığı saatlerde dünyanın dört bir tarafında kardeşlerimizin bizim için dua etmesi, bazı ülkelerde Türk bayrağıyla sokaklara çıkarak destek olması, mazlumların ‘son kalemizi kaybetmeyelim’ feryadı, Türkiye’nin sadece Türkiye’den ibaret olmadığını bu gece bir kez daha bize göstermiştir. Potansiyeli büyük, gücü sınırları aşan bir Türkiye, 15 Temmuz’daki kalkışmayı planlayan küresel çetenin en büyük korkusudur. O gece, cesaretli olanlar, ölümü göze alarak meydanlara çıkanlar, namluya çıplak elle karşı duranlar, tankın önüne gövdesini koyanlar, mazlumlar kazandı.

Eğitim-Bir-Sen olarak, o gece ilk andan itibaren sağımıza solumuza bakmadan, hiç tereddüt etmeden tüm üyelerimizle alanlara çıktık, kurşun yağmurunun altında kaldık, bazı üyelerimizi şehit verdik, bazı üyelerimiz de gazilik mertebesine nail oldu. Her zaman kaderimizi milletin kaderiyle bir tuttuk, hiçbir zaman milletimizden ayrı bir yol tutmadık. 15 Temmuz gecesinde de varoluşumuzun gereği neyse onu yaptık. Bize ihtiyaç duyulan her gün vardık, o gece de hep birlikte oradaydık.

Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü kutluyor, tüm şehitlerimizi bir defa daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz.” dedi.

AHMET İPEK

Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek 15 Temmuz nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Başkan İpek mesajında; ”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, milli bütünlüğümüze kasteden hainlere karşı, Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti ve aziz milletimizin basiretiyle kazandığımız en şanlı direniş zaferidir. Demokrasinin asıl sahibinin halkın olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o şanlı geceyi unutmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

KEMAL ÖNDER DEMİRKOLLU

Demirkollu: “Milletimiz, Topyekûn Ülkemizin Geleceğine Sahip Çıkmıştır”
Karaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Kemal Önder Demirkollu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Ülke genelindeki bütün vatandaşların, 15 Temmuz gecesi sokaklarda tek yürek olduğunu, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösterdiklerini ifade eden Karaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Kemal Önder Demirkollu: 
“15 Temmuz gecesi, milletimiz demokrasi mücadelesini ortaya koymuş, ülkenin bağımsızlığına yönelik uluslararası güç odaklarına karşı cevabını vermiştir. Milletimiz, topyekûn ülkemizin geleceğine ve kendi karar verme yetkisine sahip çıkmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti, yaşadığı bu darbe girişiminin karşısında, büyük bir ülke ve millet olduğunu dünya ülkelerine göstermiş, egemenliğine sahip çıkan bir millet olduğu da açıkça görülmüştür. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın bu yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programları için belirlediği “Türkiye Geçilmez” sloganı 15 Temmuz’da milletin yaşadığı ortak duyguyu ifade etmektedir.
Hain darbe girişiminin beşinci yıldönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi ve bu vesile ile vatan toprağı uğruna canlarını feda eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Yorumlar (0)
26°
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:48
Akşam 20:07
Yatsı 21:38
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Günün Karikatürü Tümü