banner270

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Yüce milletimiz tarihte olduğu gibi 15 Temmuz akşamı yine hainlere, çetelere, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarına unutamayacakları bir ders vermiştir. Demokrasi nöbetimiz kutlu ve şanlı olsun. Sitemize ulaşan 15 Temmuz mesajları...

GÜNCEL 14.07.2020, 14:48 15.07.2020, 13:55 Fikriye Koka

DR. RECEP ŞEKER; “15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAK, UNUTTURMAYACAĞIZ”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

ŞEKER, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk milletinin binlerce yıllık tarihindeki en önemli kırılma noktalarından birisi olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin ve o gece yazılan destanın 4. yılını yaşıyoruz.

15 Temmuz, birliğimize kasteden hainlere karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti ve aziz milletimizin basiretiyle kazandığımız en şanlı direniş zaferidir.

15 Temmuz'un devlete kast eden hiçbir ihanetin ve hiçbir darbe teşebbüsünün asla karşılıksız kalmayacağının dosta düşmana ispat edildiği gündür. Bu destansı direniş ruhu ilelebet canlı kalacaktır.

Allah’a şükür ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik. 15 Temmuz Demokrasi nöbetimiz kutlu olsun. 15 Temmuz'u unutmayacak, unutturmayacağız.

Siyasi tarihimizin bu en kanlı darbe teşebbüsüne canları pahasına karşı koyan, ülkesine, devletine ve demokrasisine sahip çıkan aziz milletimize şükranlarımı sunar, o gece ölümü öldüren yiğit evlatlarımızı, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Gazi kardeşlerime de en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah (C.C) hepsinden razı olsun.” dedi.

SELMAN OĞUZHAN ESER

15 Temmuz 2016'dan sonra tüm dünyanın anladığı ancak içimizde bazılarının henüz anlamak istemediği bir şeyi bugünün anısına belirtmek isterim:Türk Milletine hâlâ Milli Mücadele ruhu hükmetmektedir ve Türk Milleti kendi halinde yaşayan bir millet olmaktan vazgeçmiştir; Gözünü diktiği yer kendi tarihidir!

15 Temmuz gecesiyle Türk Milleti, kendisine çizilen hudutları aşan bir ufkun sahibi olduğunu göstermiştir. Bugün Türkiye’ye had-hudut bildirenler, Türkiye’nin kendisine çizilen haddi aşmasından rahatsızlar. Türkün haddi, imanıyla belirlenmiş dairedir. İmanımız, nefesimiz, gücümüz ve ilmimiz daim olsun.

15 Temmuz gecesindeki aziz mücadelenin nezdinde; canından, ailesinden, evlatlarından vazgeçerek bu toprakları vatan kılmamızı ve vatan tutmamızı sağlayan tarihimizdeki bütün şehit ve gazilerimize Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum. Allah (c.c.) bizi dünyada da ahirette de onlara yakın olanlardan eylesin.

SAVAŞ KALAYCI

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında: “Bundan 4 yıl önce hepimiz şahit olduk ki, bu millet; tarihte olduğu gibi vatanına, bağımsızlığına, devletine ve demokrasisine olan bağlılığını bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz, inandığı değerler uğruna millet olmanın asaletini, birlikteliğin gücünü gösterdiğimiz demokrasi günüdür. 15 Temmuz'da bu milletin aziz evlatları genlerindeki binlerce yıllık ruhla ve sağduyuyla hareket ederek, demokrasisine ve geleceğine sahip çıkmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Gazilerimize Allah’tan sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum” dedi.

MEHMET ÇALIŞKAN

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

İl Müdürü Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tarihi boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünü hiçbir iradeye teslim etmeyen milletimiz, ihanet içerisindeki FETÖ’nün tüm girişimlerine rağmen 15 Temmuz gecesi birlik ve beraberliğini koruyarak kardeşlik ruhuyla bayrağına, vatanına, ezanına sahip çıkmıştır.

Vatanını korumayı dünyadaki en kutlu vazifelerden biri sayan aziz milletimiz, bu uğurda canından vazgeçerek şehadet şerbeti içmeyi, en yüce değerlerinden biri olarak görmüştür. Bu melun girişime karşı, şehadete koşan şehitlerimizin ve gazilerimizin öncülüğünde yazılan destan, ihanet şebekesinin tüm heveslerini boğazlarında bırakarak geleceğe daha sağlam adımlarla yürüdüğümüzün bir göstergesi olmuştur.

Hiç bitmeyecek bir vatan nöbetini tekrar hatırlatan 15 Temmuz direnişi, gelecek nesillerimizin tehlikeyi ve sahip çıkılması gereken değerlerimizi daha yakından görmesi için daima anlatacağımız bir ders niteliğindedir. Tüm dünyanın salgın nedeniyle zor günler yaşadığı bu dönemde, birlik ve beraberlikle biz bize sırtını vererek vefa timsali olan milletimiz, gücün ve iradenin bir olmaktan geldiğini her fırsatta tekrar göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyor, vatanı uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık ve huzur içerisinde uzun ömürler diliyorum.

ABİDİN ÇAĞLAYAN

15 Temmuz’da millet olarak vatana ve bayrağa sahip çıkmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Vatan, millet, istiklal ve istikbal tehlikeye düştüğünde,  genci yaşlısı, kadını erkeği, tüm ülke Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla  Ay-Yıldızlı  bayrağımızın altında birlik ve beraberliği sağlayarak tek ve bir olmuştur. Fetullahçı Terör  Örgütü’nün hain darbe girişimine karşı yurdumuzun dört bir köşesinde meydanlara çıkarak bombalara, kurşunlara göğsünü siper eden yüce milletimiz bu hain girişimi vatansever kamu görevlileri ve güvenlik güçlerimizle birlikte canları pahasına kanlarını dökerek engellemiştir.

Şanlı tarihimiz boyunca nice ihanet ve badirelere göğüs germiş olan milletimiz, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha kendisinden bekleneni hakkıyla yerine getirmiş, vatan, millet, namus uğruna canını ve kanını vermekte asla tereddüte düşmemiştir. Günlerce meydanlarda tutulan demokrasi nöbetleri ile de bu Vatanın sahipsiz olmadığını tüm dünyaya haykırmıştır

Türkiye'nin kaderini değiştiren ve demokrasiye karşı yapılan darbeye direnerek bu uğurda canını veren, şanlı tarihimize bir şanlı sayfa daha ekleyen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

FEYZULLAH TUNÇ

15 Temmuz 2016 darbe girişimi milletimize,  meclisimize,  demokrasimize,  Cumhuriyetimize,  aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış olup,  milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep  Tayyip ERDOĞAN’ın  önderliğinde, ülkeyi bölmek isteyen  hainlere tıpkı bin yıl önce  Malazgirt’te,  Çanakkale’de olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki  kararlılığını  ortaya koymuştur.

Ecdadımızın tarihte gösterdiği şanlı mücadele, milletimizin  15 Temmuz  gecesi tüm farklılıklarını geride bırakarak  tek millet,  tek bayrak,  tek vatan  ve  tek devlet  ilkeleri etrafında birleşerek yaptığı kahramanlıklar, yaşadığımız badireleri atlatmamızda ve istikbale yürüyüşümüzde bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

 Vatanımızın bütünlüğü,  milletimizin birliği,  istiklali  ve  istikbali uğruna canlarını feda eden başta  15 Temmuz Şehitlerimiz  olmak üzere  tüm  Şehitlerimizi  rahmetle,  kahraman  gazilerimizi  ve  bu mücadeleye destek veren  sivil,  asker,  polis  tüm  vatandaşlarımızı  şükranla  ve  minnetle  anıyorum.

İSMAİL ATAKAN ÜNVER

Cumhuriyet Halk Parti Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 15 Temmuz Darbe Girişiminin 4’üncü Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ünver'in mesajı şu şekilde:

“2016 yılı 15 Temmuz gecesi, FETÖ nün TSK içindeki cuntacı uzantıları tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletinin anayasal düzeni ve demokratik siyasi hayatı hedef alınarak yapılan hain darbe girişimi, ne mutlu ki milletimizin vatansever evlatlarının kararlığı sayesinde hedefine ulaşamadan püskürtülmüş; hainler etkisiz hale getirilerek darbe girişimi başarısız kılınmıştır. Tüm darbe ve darbe girişimlerinde olduğu gibi 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi de Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenine ve iktidarıyla muhalefetiyle bu düzenden meşruiyet alan demokratik siyasi hayatına, dolayısıyla demokrasimize ve kardeşliğimize karşı yapılmıştır. Ulu Önder Atatürk’ün bizlere emaneti tam bağımsız, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak üzere 15 Temmuz gecesi harekete geçen FETÖ mensupları, aziz milletimizden gerekli cevabı almışlardır.

15 Temmuz gecesi darbecilerle mücadele eden darbe karşıtı TSK mensuplarının hainlerle girdikleri çatışmalarda gösterdikleri basiret, emniyet güçlerinin kararlılığı, darbecilerin halktan ve hiçbir siyasi kanattan destek bulamaması, medyanın tutumu, iktidarıyla muhalefetiyle siyasetimizin darbe karşıtı net duruşu ve halkımızın darbeye karşı direniş noktasında gösterdiği cesaret ülkemizi bir felaketin eşiğinden döndürmüş, FETÖ nün devleti ele geçirmesine engel olunmuştur.

O karanlık gecede Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihimizde görülmemiş bir alçaklıkla maalesef ki hainlerin bombalarına hedef olmuştur. Gücünü milletimizden ve tarihimizden alan Gazi Meclis, 15 Temmuz günü bir kez daha gazilik unvanını hak etmiştir. Hain darbe girişiminden bu yana geçen sürede yaşananlar, demokrasimizin ve millet iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin varlığının, itibarının ve gücünün korunmasının ve Atatürk ilkelerine bağlılığın ne kadar önemli olduğunu da ortaya koymuştur.

15 Temmuz darbe gecesini yaşatarak milletimize, devletimize ve cumhuriyetimize kasteden ve ülkemizin geleceğini karartmak isteyen darbeci hainleri, planlayıcılarını ve destekçilerini bir kez daha lanetliyorum. 15 Temmuz’un yıl dönümünde şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anarken, şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, milletimizin bir daha darbe hainliğine maruz kalmamasını temenni ediyorum.”

MUSTAFA CEM KAĞNICI

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde ve devletimizin içerisinde çöreklenmiş bir grup hainin demokrasiye, cumhuriyete ve Türk halkına karşı yapmaya çalıştıkları darbe girişimini, büyük Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde geri püskürtmüştür. 251 vatandaşımızın şehit, 2196 vatandaşımızın da gazi olduğu ülkenin dört bir yanında kahramanca direniş öykülerinin yazıldığı bu gece milletimizin hainlere fırsat vermeden bir ve beraber olduğunu tüm Dünya’ya göstermiştir. Fetö terör örgütü ile mücadele edilmektedir ancak bu mücadele yeterli değildir. Halen devlet içerisinde bu hain yapı görülmektedir. Siyasi ayağın araştırılmadığı, yargılanmadığı sürece bu hain terör örgütü ile mücadele tam anlamıyla sonuç veremeyecektir.

Darbelerden çok çekmiş bir siyasi partinin temsilcisi olarak bir daha böyle girişimlerin yaşanmadığı, demokrasi ve cumhuriyetin ilelebet yaşadığı, hukukun üstünlüğünün adaletli şekilde uygulandığı bir Türkiye diliyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyor, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

ATİLA ZORLU

Bundan tam 4 yıl önce 15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedâkâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Sinsi planlarla devletin en kuytu kademelerine kadar atanmış hainlerin, halkın iradesiyle seçilmiş millet temsilcilerini hedef aldığı bu kanlı hesaplaşma, asil milletimizin dirayeti ve sağlam direnişiyle aynı gece akamete uğratıldı.

O karanlık gecede ülkemizin her köşesinde millet aşkını içinde taşıyan vatan evlatları, okyanus ötesinden talimat alan hainlerin karşısına korkusuzca dikildi. Nasıl ki bu necip millet Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşında tüm imkânsızlıklara rağmen inançla ve azimle kanının son damlasına kadar vatanını ve geleceğine dair söz söyleme iradesini savunduysa 15 Temmuz gecesinde de aynı kararlılıkla tankların karşısına çıktı. Demir, çelik ve barut adeta inançla terbiye edildi...

Milleti korumak için görevli olan askerleri ve silahları millete karşı kullanmaya çalışan; onlara kendi kanından, canından kardeşlerine ateş açtıran bu karanlık zihniyet, yine milletin içinden kopmuş vatansever evlatlar sayesinde hedefine ulaşamadan engellendi.

Bugün burada etle tırnak gibi nasıl bir aradaysak 4 yıl önce 15 Temmuz gecesi meydanları sokağa çıkma yasaklarına rağmen dolduranlar da aynı inancı taşımaktaydı. Ölüm kusan tankların, topların, uçakların ve helikopterlerin karşısına Mehmet Akif'in "Ulusun! Korkma! Nasıl böyle bir îmanı boğar!" dizelerinde yer verdiği îman gücüyle çıkıp dimdik duranlar da belki işçiydi, memurdu, öğrenciydi; anaydı, ataydı, evlattı. Abdestini alıp direnişe koşan vatandaşlarımızın kimi özlem duyduğu şehitlik mertebesine ulaştı kimi gazi olarak o geceden bir nişaneyi bedeninde ve ruhunda taşıdı. Çok şükür ki şu geçen 4 yılda bile nice ÖMER HALİS DEMİRLER doğdu, 4 kutlu yaş aldı.

Darbecilere darbe yapan bu aziz millet belki de dünya tarihinde bir ilki başardı ve şanlı tarihinde yazılmış yüzlerce kahramanlık destanına bir yenisini daha ekledi. Üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, kendilerine yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmadı, meydanı darbecilere bırakmadı. Emniyet Teşkilatımızın mensuplarıyla ve darbecilere karşı harekete geçen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarıyla el ele vererek, bu darbe girişimine karşı tarihî bir duruş sergiledi. Tankların etkisiz hâle getirilmesi başta olmak üzere dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazdı. Bıyıkları henüz terlememiş gençlerden, 70 yaşındaki ihtiyarlara, işçisinden patronuna, köylüsünden şehirlisine kadar milletimizin tüm fertleri parti, meşrep, siyasi görüş farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında tek vücut olmuştu. Minarelerden yükselen selâlar vatan türküleri ile birleşti.

15 Temmuz direnişi, tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet inancının vücut bulmuş haliydi ve Türk milletini bir arada tutan mayanın vatan aşkı olduğunun kanıtıydı. Bıçak kemiğe dayandığında nasıl korkusuz olunur, nasıl tarih yazılır sorularının cevabıydı.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz'un yıldönümünde bizlere istiklâlimizi ve istikbalimizi sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları ve 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla yâd ediyor, Allah'ın bu millete bir daha böyle karanlık geceler yaşatmamasını diliyorum.

YUNUS ÖZDEMİR

15 Temmuz cesaretle ihanete karşı koymanın, direnişle dirilişin destanıdır

Karaman Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir, 15 Temmuz “Demokrasi ve Millî Birlik Günü” ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada;

“15 Temmuz 2016, ülkemizi işgal etmek isteyen emperyalist güçlerin içimizden devşirdikleri hain kuklalar eliyle bağımsızlığımıza darbe vurmak, birliğimizi tarumar etmek, tarihsel misyonumuza son vermek için yaptığı kalkışmanın milletin güçlü iradesi sayesinde bozguna uğratıldığı tarihî bir gündür.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) devletin kılcal damarlarına sinsice sızarak milletin malı olan silahları millete doğrultmasının, meşru yönetimi saf dışı bırakarak ülkemizi efendilerine peşkeş çekme arzusunun, mazlumların son umudu, son kalesi Türkiye’nin varlığına kastetmesinin üzerinden dört yıl geçti.

15 Temmuz, hiçbir hak, hukuk ve ahlakta sınır tanımayan, çıkarları uğruna her şeyi göze alan FETÖ ihanet şebekesi; millî ve manevi değerlerimizi istismar ederek, dinî vecibelerimizi çıkar aracına dönüştürerek, milletin merhametini sömürerek, kökü dışarıda derin bağlantılarından aldığı talimatla büyük bir ihanete girişmiş, kendi milletine namlu doğrultmuş, kendi ülkesini işgale yeltenmiştir.

Hainler 35 uçakla millete ve kurumlarına bomba yağdırmış, 37 helikopterle masum insanlara yaylım ateşi açmış, 74’ü tank olmak üzere 246 zırhlı aracı vatandaşlarımızın üzerine sürmüş, 3 gemiyi muhtemel olaylar için hazır bekletmiş, 3 bin 992 otomatik tüfek kullanarak stratejik kurumlara saldırmış, direnen halkı kurşun yağmuruna tutmuştur. 251 vatanperver insanımız şehit, 2 bini aşkın kahramanımız gazi olmuştur.

Darbenin ilk başladığı saatlerde Genel Başkanımızın çağrısıyla bütün teşkilatımızla organize bir şekilde, kadın erkek, yaşlı genç milletimizle birlikte mevzide yerimizi alır gibi alanlara aktık; minarelerden okunan selalarla milletimizin varoluş kararlılığının coşkusu ve direnciyle tankın önüne yattık, namlulara göğsümüzü dayadık, hainlerin silahlarına karşı masumların cesaretiyle bütün hesapları bozduk. Yüzyıllardır bu topraklarda niçin var olduğumuzu dosta ve düşmana o gece bir kez daha gösterdik.

Dünyanın dört bir yanında masumların ve mazlumların duasını alırken, küresel odakların ve iş birlikçilerinin yüreklerine korku saldık. Dünyanın unuttuğumuzu sandığı tarihsel misyonumuza duygu olarak yeniden döndük, misyonumuza sahip çıktık, hiçbir denklemin bizi hiçe sayamayacağını şehitlerimizin kanı, gazilerimizin cesareti, milletimizin dirayetiyle ortaya koyduk.

Sendika olarak, özlük mücadelesini özgürlüğümüzden bağımsız düşünmedik. Emeğimizin hak ettiği değeri alacağı tek yerin vatanımız olduğunu hiç unutmadık. Alın terimizi de kanımızı da damlatacağımız tek yerin bu topraklar olduğu düşüncesinden hiçbir zaman sapmadık. Örgütlü olmanın hakkını vererek, üyemizi de ülkemizi de korumayı en büyük ödev ve görev belledik. Şehit düştük, gazi olduk ama ‘bekleyip görelim’ demedik; demokrasi nöbetlerinde de milletimizle kol kola olduk.

İnsan hakları ve özgürlükler söz konusu olduğunda kimseye söz söyletmeyen ikiyüzlü Batı’nın diline pelesenk ettiği kavramların sadece kendisi için geçerli olduğunu, başkalarını hep

sömürge olarak gördüğünü, istila ve işgal için bu kavramları sinsice kullandığını, o gece darbeyi yaşayan ve püskürten milletimizin cesaretine karşı duyduğu kayıtsızlıktan bir kez daha anladık. Darbeyi ve darbecileri kınamadılar, kınayamadılar. Kendi başkentlerinde bir olay olduğunda topluca yürüyen ülke liderleri Türkiye için tek cümle bile kuramadılar. Tam tersine, darbecilerin elindeki kanı yıkamak için medyayı kullandılar.

15 Temmuz’da verilen mücadele bağımsızlığımızın destanıdır. 15 Temmuz’da, Çanakkale’de koyun koyuna yatan şehitlerimizin miras bıraktığı birlik ve beraberlik milletimizi tek bir gövdeye dönüştürmüş, istikbalin istiklalden geçtiği kayıtlara bir kez daha düşmüştür.

Eğitim-Bir-Sen olarak, tarihin hangi kesitinde, dünyanın neresinde olursa olsun, tüm darbeleri ve darbecileri lanetliyoruz. Bütün vesayet düzenlerini, milletin iradesine ipotek koyan anlayışları ve arayışları tartışmasız reddediyoruz. Milletimizin güçlü iradesiyle atlattığımız bu büyük badirelerden sonra yeni ufukları görmenin, yeni umutları menzil edinmenin vaktidir, diyoruz.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin benliğinin bu tarihî bilinçle donanmasının, kimliğinin 15 Temmuz cesaretiyle neşvünema bulmasının geleceğimiz için en büyük tahkimat olduğuna inanıyor, tarihinden beslenmeyen bir neslin atide kaybolacağını düşünüyoruz. Eğitimin en önemli misyonlarından birinin de bu şuuru içselleştirecek işlere imza atmak, bireysel başarının yanı sıra toplumsal varoluşa da katkıda bulunacak; rekabet boyutuyla evrensel, ürettikleri boyutuyla yerel insan yetiştirmenin bu tehlikelere karşı en büyük barikat olduğuna inanıyoruz.

Hesapları kirli, elleri kanlı darbeci hainleri bir kez daha lanetliyor, şehitlerimizi minnetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.” dedi.

İSMET İLMİ HATİPOĞLU

Hatipoğlu, '' 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün, milletimizin vatan hainlerine karşı, ülkesine, devletine ve millî
iradesine sahip çıktığı bir destandır.''

"251 vatandaşımızın şehit, 2196 vatandaşımızın da gazi olduğu o gecede; her ne koşulda olursa olsun aziz Türk Milleti;
vatanının tek bir taşına göz diken iç ve dış düşmanlara karşı milli bir şuurla, inançla, birlik ve beraberlik ruhuyla
vatan hainlerine ve onların destekçilerine asla yol vermemiştir ve bundan sonrada vermeyecektir.''

" Bugüne kadar vatanı uğruna Şehit düşen tüm Mehmetçiklerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi
ve o karanlık gecede kahramanca mücadele verirken Şehit düşen gazi olan vatan evlatlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum."
diyerek mesajını tamamladı.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 06 Mart 2021
İmsak 05:45
Güneş 07:04
Öğle 13:03
İkindi 16:18
Akşam 18:52
Yatsı 20:07
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 27 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 27 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 27 43
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 27 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Ankaragücü 26 23
20. Denizlispor 26 21
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 27 51
3. Leicester City 27 50
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 27 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 25 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 26 30
15. Burnley 27 29
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 27 23
19. West Bromwich 27 17
20. Sheffield United 27 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Valencia 26 30
12. Celta de Vigo 25 30
13. Osasuna 25 28
14. Getafe 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
Günün Karikatürü Tümü