banner270

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; aziz vatanımız için şehadet şerbeti içen öğretmenlerimiz nezdinde, memleketimizin her köşesinde fedakarca hizmet veren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

GÜNCEL 24.11.2020, 09:06 Fikriye Koka
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

DR. RECEP ŞEKER

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Geleceğimizin mimarı sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Sevgili öğretmenlerimiz; geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi aklın ve bilimin rehberliğinde bilgili, donanımlı, dinamik, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine saygılı bireyler olarak yetiştirerek geleceğimizi inşa etmektedirler.

Milli ve manevi değerlerine bağlı erdemli ve ahlaklı toplum olma yolundaki en büyük ışığımız öğretmenlerimizin hepimizin gönlünde müstesna bir yeri vardır, onlar ailemizden sonra en büyük sevgi ve şefkati göstererek geleceğimize yön vermektedirler.

Ülkemizin kalkınarak çağdaş ülkeler seviyesine yükselmesi ve geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz adına çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi ve yetiştirilmesi için ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveri ile fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ve gayretleri takdire şayandır.

Hz. Ali’nin (R.A) “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü ile eğitimin ve öğretmenlerimizin insan hayatındaki önemi en güzel şekilde ifade edilerek ilim adamları ve öğretmenler toplumun direği olarak kabul edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize Yüce Allah (C.C)’tan rahmet diliyorum.” Dedi

İSMAİL ATAKAN ÜNVER

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Ünver mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Toplumun bilinçli, sorgulayan, araştıran, daima ileriyi hedefleyen ve ülkesine yararlı bireylerden oluşmasında bilgisi ve emeğiyle çaba harcayan öğretmenlerimizin ne denli önemli bir görevi yerine getirdiği ortadadır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk; “Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” diyerek öğretmenlerimize geleceğin anahtarını vermiş, yarınlarımızı emanet etmiştir.

Atatürk'ün aydınlanmacı eğitim anlayışını benimseyen ve elindeki meşale ile toplumu aydınlatan öğretmenlerimiz ve eğitim camiasının sorunlarının çözülmesi için çalışmalar yürüten Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamış olduğu 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesi ile, “Eğitim politikalarının tek hedefi ‘fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür’ nesiller yetiştirmek olacaktır.” diyerek, ülkemizin geleceği için yılmadan verdiği mücadelesini şekillendirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle çevresine bilginin ışığını saçan bir öğretmenin çocuğu olmaktan gurur duyduğumu belirterek, Cumhuriyetimizi genç nesillere, geleceğimizin teminatı olan o genç nesilleri de öğretmenlere emanet eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete irtihal eden Atatürk'e, Cumhuriyete ve çağdaş Türkiye ülküsüne bağlı tüm öğretmenleri saygıyla anıyor; Başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere dünyanın en kutsal ve en önemli mesleğini yapan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum." dedi.

SAVAŞ KALAYCI

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kalaycı mesajında; “Çocuklarımızın ahlaki, dini, milli ve toplumsal alanda yaşayış şeklini öğrenmeleri bakımından, anne ve babadan sonra en önemli kişi öğretmenlerimizdir. Çok zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesinde evlatlarımıza ışık olan, öğretmeyi ve eğitmeyi bir ilke olarak gören, vatan evlatlarını en iyi şekilde bilinçlendirme ve eğitme gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatlarını sürdüren öğretmenlerimize de sağlıklı, uzun ve hayırlı ömürler diliyorum.” dedi.

KTSO'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet ÇELİK ve Yönetim Kurulu Başkanı M. Gökhan ALKAN 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladıkları mesajda;

“Öğretmenler, milletin geleceğinin şekillenmesinde büyük rol oynamaktadır. Çocuklarımızın başarısında, vasıflı bireyler olarak toplumda yer almasında en büyük pay onlarındır. Toplumların eğitime, eğitimcilerine verdiği kıymet onların uygarlık göstergesidir. İyi yetişmiş, donanımlı öğretmenlerin yetiştireceği genç nesiller, toplumu medeniyet yarışında ileri götürecek gücümüzdür. Eğitime ve eğitimcilere yapılan yatırım asla zarar etmez. Yüzyıllar boyu bu bilinçle hareket eden Ülkemizde o nedenle öğretmenlik mesleği çok sevilmiş ve adeta kutsanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Hayatın bütün zorluklarına ve büyük sorumluluklara rağmen öğretmenlerimizin, büyük bir özveri ile genç neslin yetişmesinde en kalıcı ve ciddi katkıyı vermeye devam ediyor olmaları, geleceğimiz açısından en büyük güvencemizdir. En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkartmak için gerektiğinde hayatını feda etmekten çekinmeyen başta demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin mimarı ve kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutlar sevgi ve saygılarımızı sunarız" dediler.

REKTÖR AKGÜL’DEN 24 KASIM MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Anne ve babalarımızın ardından hem eğitmen hem de birer rehber olarak hayatımıza giren öğretmenlerimiz yıllara rağmen yüreğimizde yaşamaya devam ederler. Onlar yalnızca verdikleri bilgilerle değil, bizlere kattıkları değerlerle bizi hayata hazırlayan, kişiliğimizin oluşmasına katkı veren nadide şahsiyetlerdir.

Öğretmenler sadece eğitim-öğretim hizmeti sunan bir mesleğin mensupları olarak görülemezler. Onlar, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde ailelerin dahi üstlenemeyeceği bir sorumlulukla geleceğimiz için emek vermekte, bir nesli inşa etmektedirler. Nitekim bir öğretmenin bize kattığı bir değer, hayatımız boyunca bizde varlığını sürdürür, büyüyüp gelişmeye devam eder. Bu nedenle öğretmenlerin görevi asla sona ermez ve bir öğretmen hayatının hiçbir evresinde köşesine çekilmez; o her zaman insanlara örnek ve rehber olmayı sürdürür.

Milli değerleri çağın gerekleriyle birleştiren, gençlerin ufkunu geliştiren, onlara bilgi aktarırken iyilik ve umut aşılayan, büyük bir özveriyle görevini yerine getiren öğretmenlerimiz, toplumda paha biçilmez bir hizmeti yerine getirmektedirler.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde öncelikle ebediyete irtihal eden ve görevi başında şehit düşen öğretmenlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor; rehberlikleriyle yol aldığımız tüm öğretmenlerimizin ve öğretim elemanlarımızın Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

ABİDİN ÇAĞLAYAN

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

AK Parti İl Başkanı Çağlayan, mesajında, millet mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik ünvanının verildiği gün olan 24 Kasım'ı, Öğretmenler Günü olarak hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şu görüşlere yer verdi:

"21. yüzyılın dünyasında; ülkelerin gelişmesi, çağı yakalayabilmesi ve küresel rekabette başarıya ulaşabilmesi, her şeyden önce eğitimli gençler sayesinde mümkün olacaktır. Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusuyla eğitimden sağlığa, adaletten emniyete büyük başarılara imza atıyor, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir. İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz çok daha güzel günlere kavuşacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içerisinde sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için şefkat ve özveri ile fedakarlıklarda bulunan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor ve bu uğurda şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

FEYZULLAH TUNÇ

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Tunç Mesajında; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım Türk milletinin, kazandığı büyük zaferlerle Türkiye Cumhuriyetini kurarak, egemenliğini eline aldığı, bilgi toplumunun üretici bir üyesi olma kararı doğrultusunda eğitim hamlesini başlattığı tarihtir.

Eğitim alanında çok hızlı ve baş döndürücü gelişmelerin yaşandığı ülkemizde, gençlerimize ve yavrularımıza daha nitelikli ve etkili eğitim hizmeti sunabilmek için en büyük görev, elbette ki baş tacımız sevgili öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimiz, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır.

Geleceğimiz olan yavrularımızın yetişmesinde büyük rol oynayan fedakar tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlarım, dedi.

ATİLA ZORLU

Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Öğretmenlik mesleği aynı zamanda bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektedir. Her yönüyle öğretmenler, eğitim - öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.

Nitekim Başöğretmen Atatürk; "Öğretmenler, Cumhuriyet fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir" diyerek öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli olduğuna dikkati çekmiştir.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, bizleri bugünlere getiren tüm öğretmenlerimize sağlık ve esenlik dolu günler dilerim. 

MUSTAFA CEM KAĞNICI

Bugün öğretmenler günü, geleceğe dair umudun günü. Öğretmenlerin olduğu yerde “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesillerin umudu vardır.” Hiçbir güçlük karşısında yılmayan, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı baş eğmeyen, sabır içinde çalışan, yeni nesillerin yetiştirilmesi fedakar öğretmenlerimize bağlıdır. Öğretmen sadece okuma yazma öğreten kişi değildir. Öğretmen çocuklarımızı, gençlerimizi hayata hazırlayan en önemli eğitmenlerdir. Toplumun her bireyinin yaşamına yöne veren öğretmenlerimize yaşam boyu borçlu olduğumuz unutmuyoruz.

Bugün ülkemizde eğitim sisteminde büyük sıkıntılar yaşanmaktadır, pandemi süreci durumu daha vahim hale getirmiştir. On binlerce öğretmenimiz atanmayı beklerken, yetersiz eğitim nedeniyle öğrencilerimizin ülkeye ve geleceğe güvenleri azalmaktadır. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir” anlayışı ile inşa ettiği eğitim sistemimiz ve baş tacımız öğretmenlerimiz son yıllarda olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım tarihini buruk karşılamaktalar.

Öğretmenlerimize hak ettikleri değeri vermeyen, devlete yük olarak gören iktidar ülkemizin geleceği için büyük vebal altındadırlar. Ülkemizin geleceği için umut olan öğretmenlerimizin gereken değeri görmeleri ve eğitim sistemimizin acilen geliştirilmesi Türkiye Cumhuriyeti için önemlidir. Başöğretmeniz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlanmacı eğitim anlayışını benimseyen, ülkemizin çağdaş geleceği için büyük bir emek ve gayret gösteren 24 Kasım Öğretmenler Günü kutluyorum.

İSMET HATİPOĞLU

Cehalete ve karanlığa karşı verilen mücadelenin yılmaz neferleri olan, çocuklarımızı hayata; akıl ve bilim yoluyla hazırlayan, hayatı anlatan, dini ve milli duyguları benimseten fedakar tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum. Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugüne kadar ebediyete intikal etmiş ve görevi başındayken şehit düşmüş tüm öğretmenlerimizi saygı ve dua ile anıyorum... Ruhları şad olsun.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:10
Öğle 13:04
İkindi 16:16
Akşam 18:49
Yatsı 20:03
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 57
2. Beşiktaş 25 54
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 26 45
6. Alanyaspor 26 42
7. Gaziantep FK 26 40
8. Karagümrük 26 40
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 25 32
12. Konyaspor 25 31
13. Malatyaspor 26 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Rizespor 26 28
16. Kayserispor 25 25
17. Başakşehir 26 25
18. Erzurumspor 26 25
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 25 21
21. Ankaragücü 25 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 26 62
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 25 43
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 26 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 26 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
Günün Karikatürü Tümü