AK Parti'den çok net Doğu Akdeniz açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından Oruç Reis'in yeniden faaliyetlerine başlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 12.10.2020, 16:55 Fikriye Koka
AK Parti'den çok net Doğu Akdeniz açıklaması!
banner266

Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kişisel sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetlerine yeniden başlayan Oruç Reis ile ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandı.

Çelik, Türkiye'nin barıştan ve sorunların masada çözülmesinden yana bir tavır sergilediğini ancak, tehdit ve dayatmalara pabuç bırakmayacağını ifade etti.

ÇOK NET DOĞU AKDENİZ MESAJI

Çelik'in Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:

Türkiye'ye karşı sözde tehditlerin hiçbir önemi yok.

Türkiye hem masada hem sahada hak ve menfaatlerini korumaya kararlıdır. Cumhurbaşkanımızın duruşu nettir. Türkiye'nin dostluğu kıymetlidir. Zorbalık ve dayatmayla Türkiye'ye yaptırılacak hiçbir iş yoktur.

Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesine bağlı olarak ülkemiz için olduğu kadar bölgemiz için de güvenlik ve refah istiyoruz. Kendi güvenliğimizi ve refahımızı komşularımızın zayıflığında veya güvensizliğinde aramıyoruz. Herkes için refah ve güvenlik istiyoruz.

"TÜRKİYE HAKLARINI KORUMA KONUSUNDA KUDRETLİ BİR DEVLETTİR"

Türkiye ile sorunları masada çözmek isteyenler için Türkiye kapasitesi yüksek bir müzakere devletidir. Diplomasi yerine tehdit üretenlere karşı ise Türkiye haklarını koruma konusunda çok kudretli bir devlettir.

Dostluğumuz kıymetlidir. Müzakere masasında dostlarımızla hep "kazan-kazan" sonucu üretmekten yanayız. Masadan kaçıp tehdit ve dayatmalara sığınanlara ise cevabımızı sahada her zaman veriyoruz.

"VERECEK NE BİR ÇAKILIMIZ NE DE BİR DAMLA SUYUMUZ VAR"

Cumhurbaşkanımız "hiçbir zaman masadan kaçan taraf olmayacağız" diyerek diplomasi yoluyla sorun çözmek isteyenler için hazır olduğumuzu ifade ediyor. Bunun yerine tehditlere başvuranlara ise verecek ne çakıl taşımız, ne de bir damla suyumuz var.

Kara vatanımız, mavi vatanımız ve gök vatanımız konusunda dünyanın en kararlı milletiyiz. Müzakere masası isteyenler için en iyi müzakere devletiyiz.

Ama dayatma peşinde koşanlara taviz vermeyiz.

Bu ilkeler çerçevesinde;

"Yurtta sulh, cihanda sulh" diyoruz.

Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2020
İmsak 05:34
Güneş 06:54
Öğle 12:37
İkindi 15:41
Akşam 18:10
Yatsı 19:25
Günün Karikatürü Tümü