Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun
AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. ER, mesajında; 
"Mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, içinde barındırdığı mübarek gecelerden olan ’Miraç Kandil’ine erişmenin mutluluğu ve huzuru içindeyiz. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkunu simgeleyen bu gecenin özünde her türlü kötülükten arınma insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır.
Mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan Miraç Hadisesi, 
insanların ilahi rıza doğrultusunda diledikleri derecelere kavuşabileceklerini göstermekte; mana aleminde yükselişin, ilahi rahmet ve huzura erişmenin Yüce Allah’a bağlılıktan geçtiğini hatırlatmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimin Mübarek Miraç Kandili’ni tebrik eder, şehrimize ülkemize hayırlar getirmesini, İslam aleminin birlik ve beraberliğine, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim" ifadelerini kullandı.

Ak Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Atabay, Mübarek Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. ATABAY mesajında şunları kaydetti: 
"Miraç; hikmet, bereket ve rahmeti bol olan mübarek bir gecedir. Bu geceye birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, gerek kendi toplumumuz, gerekse tüm dünya insanlarını birbirine yaklaştıracak, dünyanın her yerinde barış ve mutluluğun sağlanması yönünde adımların atılmasının gayreti içinde olmalıyız. 
Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız. 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin ve İslam Aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, İslam Aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine, huzur ve barışına vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum."

AK Parti Karaman İl  Gençlik Kolları Başkanı Av.Mustafa Kale Miraç kandili mesajı yayınladı
Kale “Miraç; âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimizin, Yüce Rabbimizin izni ve keremiyle gerçekleştirdikleri, hikmet, hediye ve müjdelerle dolu manevi bir yolculuktur. Sevgili Peygamberimizin Miraç'tan hediye olarak getirdiği Bakara suresinin son ayetlerinde Rabbimiz bizlere, yüksek sorumluluklarımızı ve zaaflarımızı birlikte hatırlatmaktadır. Miraç, her şeyden önce yükselme yollarının yegâne sahibinin Yüce Allah olduğunun şuuruna varabilmektir. Miracın özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, tertemiz bir kulluğa ve yüce mertebelere erişme vardır. Milletimizin, İslam âleminin ve tüm insanlığın Miraç Kandilini tebrik ediyor, Miraç değerlerinin tüm insanlığın hayrına, barış ve huzura vesile olmasını Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.“dedi.

 

Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer Miraç Kandili ve Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında:
“Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.v)'in bir gece Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da zaman ve mekanı aşarak Allah'ın izniyle semaya yaptığı hikmet dolu manevi bir yolculuğu ve insanın manevi yücelişini sembolize eden mucizevi bir olay olan Miraç Kandilini ve akabinde Alemlere rahmet olarak gönderilen, Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in kendisi aracılığıyla insanlara tebliğ edildiği; sevgi, hoşgörü, güzel ahlak ve adaleti ile tüm insanlığa örnek olan Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in kutlu doğumunun 1447’nci sene-i devriyesini idrak etmekteyiz.
Bizi birbirimize düşürmek, dayanışmamızı zayıflatmak, yuvalarımıza ateş düşürmek, kardeşi kardeşe kırdırmak, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen mihrakın oyunlarına gelmeden, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu gece ellerimizi açıp gönüllerimizi Allah'a yöneltip, dualarımızda O'ndan her türlü fitne ve fesattan bizi muhafaza etmesini isteyelim. Millet olarak bizim kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz Allah'ın izniyle hiçbir gücün bozamayacağı kadar güçlüdür. Bizim en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz ve inancımızdan aldığımız kardeşliğimizdir. Bu mübarek günlerde aramızdaki kin ve kırgınlıkları ortadan kaldırmalı, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandili’nin ve Efendimiz (S.A.V)’in Kutlu Doğum Haftası’nın tüm İslam Alemi’ne barış, huzur, mutluluk getirmesini ve hayırlara vesile olmasını diliyor; ebedi yurdumuzda O’nun şefaatine nail olan kullarından olabilmemizi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”


Karaman Müftüsü Muhammet Lütfi Ketenci Miraç Kandili mesajı; 
Rahman ve Rahim olan Allah’ın Adıyla. 
“Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulu Muhammed’i bir gece Mescid-i Haram’dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.”  (İsra Suresi 1. Ayet)  
Cenab-ı Hak’tan gelen davete icabet ederek kulluğun gereklerini yerine getirerek, her adımda O’na yaklaşan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa Sallallahü Aleyhi ve Sellemin ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği Miraç gecesini İnşaallah; 13 Nisan 2018 Cumayı Cumartesiye bağlayan gece idrak edeceğiz. 
Peygamber Efendimiz’in Mescid-i Haram’dan, Mescidi Aksa’ya yolculuk yaptığı ve Recep ayının 27. Gecesine rastgelen bu mübarek gecede, Efendimiz (sas); bize üç büyük hediyeyle dönmüştür. Birincisi, günde beş defa Rabbimizle buluşma imkânı veren “Müminin Miracı” namazdır. İkincisi, Bakara Suresinin son ayetleridir ki burada Rabbimiz bizlere yüksek sorumluluklarımızı ve zaaflarımızı birlikte hatırlatmaktadır. Üçüncüsü ise; tevhid inancına sahip olan herkesin ebedi kurtuluşa ereceği müjdesidir.  
Yüce Allah’ın (Celle Celalühü) razı olacağı bir hayat yaşamayı uman mü’min kişiye düşen miracı sadece bir tarihi vakıa olarak anlamak olmamalıdır. Mü’minin yüceler yücesi Allah’ın razı olacağı bir yaşam ve Sevgili Peygamberimiz’in göstermiş ve öğretmiş olduğu hayatı düstur edinmektir. 
Unutmayalım ki bugün hem ülke olarak hem İslâm âlemi hem de insanlık olarak insanı yüceltecek ve yükseltecek miraç değerlerine her zamankinden daha fazla muhtacız. Birliğe, dirliğe, kardeşliğe ve huzura giden yolda; dostu düşmanı tanımanın yolu da miraç değerlerini hayatımıza aktarmaktan geçmektedir. Bu vesileyle Miraç Kandilinizi tebrik ediyorum. Miraçla bütünleşen değerlerin tüm insanlığın hayrına vesile olmasını, yükseliş ve yücelişimizin nefislerimizden başlayarak dalga dalga toplumun her kesimini kuşatmasını temenni ediyorum.   Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Miraç Kandili dolayısıyla mesajı;
Başkan Muğlu, mesajında, Miraç'ın, başta Hz. Muhammed (S.A.V) olmak üzere her Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O'nun katında yücelme ve yükselme ve bu vesileyle yüksek insani sorumluklar üstlenme anlamına geldiğini belirtti. Bugün bize düşenin Miraç'ın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmek olduğunu ifade eden Muğlu, şunları kaydetti:
"Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bugün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir. Bu gecenin milletimizin, İslam dünyasının ve tüm insanlığın yüksek değerlerle miracına; huzur ve mutluluğuna; Müslüman kardeşlerimizin içinden geçmekte olduğu zorlu süreçten bir an evvel kurtularak hem maddi hem de manevi açıdan yeniden yükselmesine vesile olmasını, Çiftçilerimize ve Ülkemize bolluk ve bereket getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum." 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner172

istanbul escort

banner207

banner153