Sizden tepki beklemek ‘Hatay’dı vicdansızlar

Gezi olaylarında en ön safta yer alan, sözcülük yapan Halit Ergenç-Bergüzar Korel çifti, Hatay yangınını çıkaran PKK'yı lanetleyemedi.

POLİTİKA 13.10.2020, 10:05 Fikriye Koka
Sizden tepki beklemek ‘Hatay’dı vicdansızlar
banner266

Gezi olaylarında en ön safta yer alan, sözcülük yapan Halit Ergenç-Bergüzar Korel çifti, Hatay yangınını çıkaran PKK'yı lanetleyemedi. GÜNAYDIN görüş almak için önce karı-kocayı, sonra menajerlik şirketlerini aradı ama tek kelime alamadı. GÜNAYDIN, Kaz Dağları'ndaki ormanlar için eline kaz alıp paylaşım yapan Cem Yılmaz'ın menajerini de aradı ama kapı yine duvardı. Tek kelime açıklama gelmedi. Bülent Emrah Parlak, 'Hatay yanıyor, ciğerimiz yanıyor' diyerek tweet attı, PKK yangınları üstlenince korkusundan hemen tweet'i sildi. Takipçilerinden gelen eleştiri mesajları üzerine sildiği (suya sabuna dokunmayan) tweet'i tekrar paylaşmak zorunda kaldı. Tarkan, Sezen Aksu, Genco Erkal, Meltem Cumbul ve Memet Ali Alabora gibi sözde çevreciler ise konu PKK olunca sağır taklidi yaptı.

Doğa söz konusu olduğunda en ön safta yer alan sanat dünyasının sözde çevreci ünlüleri, Hatay'da PKK'nın çıkardığı yangınlar söz konusu olduğunda sessizliğe gömüldü. Terör karşısında ses çıkarmayan isimlere sosyal medyada tepki yağdı

Hatay'da yüzlerce hektarlık alanın yok olmasına yol açan yangınları PKK üstlendi. Ancak doğa söz konusu olduğunda her zaman ön safta olan sanat dünyasının çevreci isimleri, bu sefer sessizliğe gömüldü. Terör karşısında ses çıkaramayan bu isimlere sosyal medyada öfke yağdı.

Çevreyle ilgili her olayı muhalefet malzemesi yapan bazı sanatçılar, PKK'nın Hatay'da çıkardığı yangın karşısında sağır, dilsiz taklidi yaptı. Sosyal medyada bu sanatçılara tepki yağdı: sizden tepki beklemek 'Hatay'dı. Neden hala susuyorsunuz, vicdansızlar!

HALİT ERGENÇ- BERGÜZAR KOREL: Gezi olaylarının en ön safında günlerce sözcülük yapan Ergenç-Korel çifti, tüm aramalarımıza rağmen yangınla ilgili görüş veremedi.

BÜLENT EMRAH PARLAK: Hatay'da çıkan yangını terör örgütü üstlenmeden 'Hatay yanıyor, ciğerimiz yanıyor' diye tweet attı. Ardından PKK yangınları üstlenince, korkusundan tweet'i sildi. Akabinde gelen sert mesajlardan dolayı sildiği tweet'i tekrar atmak zorunda kaldı.

TARKAN: Doğa ve canlı ile ilgili her konuda en ön safta yer alan Tarkan, Hatay ile ilgili paylaşım yapamadı.

CEM YILMAZ: Son olarak Kaz Dağları'ndaki ormanlar için eline kaz alıp paylaşım yapan Yılmaz'ın ne kendisi, ne de menajeri, Hatay'da terör örgütünün çıkardığı orman yangınları için cevap veremedi.

SEZEN AKSU: Çevre için sanatçıların önderi olan, şarkılar yapan Sezen Aksu, terör örgütüne lanet okuyup bir tweet dahi atamadı.

GENCO ERKAL: Gezi ve diğer ağaç olaylarının en büyük muhalefetini yürüt- mesine rağmen PKK'nın Hatay'da- ki yangınına ağzı- nı açamadı.

LEVENT ÜZÜMCÜ: Hatay'da teröristlerin çıkardığı yangında terör örgütüne laf edemeyince "Öylesine manyaklar ki, yanan ağaçtan, kavrulan ottan, kömürleşen canlıdan bile ayrımcılık çıkarabiliyorlar" diyerek algı değiştirmeye çalıştı.

LEMAN SAM: Gezi olayları, Kaz Dağları gibi olaylarda bayraktarlık yapmış olmasına rağmen Hatay'da sessiz kaldı.

MEHMET ALİ ALABORA: Gezi olaylarının provokatörü Alabora, Hatay yangınıyla ilgili hiçbir yorum yapmadı.

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2020
İmsak 05:34
Güneş 06:54
Öğle 12:37
İkindi 15:41
Akşam 18:10
Yatsı 19:25
Günün Karikatürü Tümü