ümraniye evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat
banner226

ALİ GÜLER BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Programın açılış konuşmasını yapan il başkanı Oktay Yılmaz, katılımcılara teşekkür ederken ülke durumu hakkında bilgi verdi. Oktay Yılmaz'ın ardından söz alan MHP MYK Üyesi ve Karaman Milletvekili Adayı Doç. Dr. Ali Güler kendisine gazetelerde tam sayfa cevap veren AKP Milletvekili adayı Recep Konuk'a ve Recep Şeker'e eleştirilerde bulundu.

Güler konuşmasında; Basın toplantısının Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıl dönümüne denk gelmesi sebebi ile ''Yüce milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.'' dedi

Sözlerinin devamında. ''Bugün sizlere ben 3 ayrı portreden bahsedeceğim. Bu 3 potreninde bir ortak tarafı var hepsinin ismi Recep. Önce birinci Recep'ten başlayacağım. Recep Erdoğan'dan bahsedeceğim sizlere. 13 yıldır ülkeyi yöneten bir siyasi iktidarın başındaki Recep'ten bahsedeceğim. 13 yılın sonunda bugün geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuryeti Devleti üzülerek söylüyorum ki temel esasları sorgulanır, Atatürk ve silah arkadaşları tarafından onların önderliğinde Müslüman-Türk milletinin büyük bir fedakarlıkla, yokluklar içerisinde var ettiği, işgalden kurtardığı ülkemizin bütün değerleri herşeyi ile sorgulanır hale gelmiştir.

Bu Recep'in iktidarında Türkiye terörde sınıfta kalmıştır. Maalesef terör örgütüne teslim olan bir Türkiye vardır. Bugün devletimizin 22 ilinde ve 125 ilçesinde devletin egemenliği yoktur.

KCK isimli şehir yapılanması ile buraları kontrol edilir hale gelmiştir. Ama terörle müzakerede masaya oturmada başarılıdır.

Bu Recep'in yönettiği ülke bütün komşuları ile kavgalıdır. Ortadoğuda adeta dostumuz kalmamıştır. Küresel emperyalizmin petrol, doğalgaz ve enerji kaynaklarının üretimi-dağıtımı-pazarlaması noktasında adeta akbabalar gibi üşüştüğü bu Ortadoğu'da küresel emperyalizmin taşeronluğuna soyunarak, komşularımızın adeta kan gölüne dönen ülkelerinde yaşamalarına etkenlerden biriside bizim hükümet olmuştur. Avurpa Birliği ile ilişkilerimiz bozulmuştur. ABD, Rusya ve Çin gibi günümüzün küresel ölçekli siyaset üreten devletleri ile bu Recep'in iktidarı kavgalıdır.

Küresel sistemin bir amacı olarak ortaya çıkan Birleşik Bağımsız Kürdistan projesinin ikinci ayağı Suriye'de gerçekleştirilmiştir. Bu Recep'in iktidarında Türkiye bölgesi ile Dünya ile kavgalı bir dış politika ile bugün dünyada saygınlığını kaybetmiş bir ülke konumuna gelmiştir.

Şimdi bu Recep'i bırakalım. Bir başka Recep var. 5 aydır Karaman'da Konuk. İnşallah 1 Kasım'dan sonra onu memleketine uğurluyacak Karamanlımız. Biz 2. basın toplantımızda sadece Karaman'da yapacağımız projeleri anlatmıştık. Bu Karaman'ın konuğu bütün gazetelerde tam sayfa benim basın toplantısında kayda alınan konuşmamın tamamını satır satır okuyarak satır satır bana cevap verdi. Şimdi bu arkadaşımız burada bazı şeyler söylüyor. Ben cevap olsun diye değil ama beni anlayın, Ali Güler kimdir diye bazı şeyleri değerlendirmek istiyorum. Efendim biz laf yapıyormuşuz. Laf ebesiymişiz. Arkadaş iş yapıyormuş. 35 fabrika kurmuş. Birde Hadimi Hazretlerinden bir sözle cevap vermiş. Herhalde danışmanları yazıp eline vermiş. ''Kamil odurki dünyada bıraka eser, Eseri olmayanın yerinde yeller eser'' diyor. Sayın konuk Hadimi Hazretlerinin sen sadece adını biliyorsun ama ben o meşhur Hadimi Hazretlerinin damadıyım. Benim eşim Hadimi Hazretlerinin 8. kuşaktan torunudur. Ben Hadimi Hazretlerinin hem maddi hem manevi mirascısıyım. Şimdiye kadar hiç bir şey yapılmadı, ne yapıldıysa AKP iktidarında yapıldı diyor. MHP olarak biz bir şeyle övünüyoruz. MHP'nin en büyük eseri, Konya Şeker'dir, Pankobirlik'tir. Belki kendisinin bile haberi yok ama Recep Konuk'tur. Bu arkadaşımız Panko Birlik yönetim kurulu başkanlığına bizim arkadaşlarımız sayesinde seçilmiştir. Bu arkadaşımızın Çumra'da açılan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve son olarak açılan özel şeker fabrikası bizim genel başkanımızın gayreti ve altında imzası bulunan bir devlet kararı ile açılmıştır. 57. hükümet döneminde Sayın Devlet Bahçeli, Rahmetli başbakan Bülent Ecevit'i ikna etti. Hükümetin koalisyonun 3. ortağı olan Mesut Yılmaz'ı ikna etti. Özel bir karar çıkarttı. Bu arkadaş  bizim partimizden 1999 yılında Konya'da milletvekilliğine aday oldu. Partimiz bu arkadaşı 5. sıraya koydu. Bu arkadaşımız seçilemeyeceğini düşünerek adaylıktan çekildi fakat Allah'ın takdirine bakın ki onun yerine 5. sıraya gelen arkadaşımız milletvekili seçildi. Şimdi bakın sonra ne oldu.

 AKP'den aday adayı olmak istedi, fakat adaşı Recep daha o zaman bir takım ortaklıklar yoktu ondan dolayı çizdi üzerini bu sefer bu arkadaş gitti Demokrat Partiden aday oldu. Tekrar Konya'dan AKP'den aday adayı oldu. İnternet üzerinden kendi facebook sayfasından ağacın kökü nerdeyse meyveside orada olur diyerek Konya'ya yaptığı ve yapacağı yatırımları anlatıyordu. Konya AKP teşkilatı ayaklandı, tepki gösterdi. Ne olduysa oldu 7 Haziran'da Karaman'dan 1. sıra adayı olarak hemşehrilerimizin önüne geldi.Bu arkadaş bana verdiği cevapta Mimar Sinan'dan bahsediyor. Mimar Sinan'ın Kayseri'li olduğunu fakat eserlerinin Edirne ve İstanbul'da olduğunu söylüyor. Çok güzel bunları bizde biliyoruz. Peki sayın Konuk senin Karaman'da bir tane eserin varmı kardeşim. Mesele şu sen hangi misyonu temsil ediyorsun. Hangi misyon ile milletin huzuruna geliyorsun ve millete ne söylüyorsun. Karaman'da dikili ağacın varmı kardeşim soruyorum.

Burada daha çok soracak şey var benide çok güzel incelemiş. 29 tane kitabım olduğunu falan söylüyor. İşi termik santral işine getirmiş. Değerli dostlar ben burada bir siyasetçi, bir aydın olarak söylüyorum. Sayın Recep Konuk'un Karaman'da siyaset yapıyor olmasının yegane sebebi bu termik santralin yapılması ile ilgili yüklendiği misyondur. O termik santrallerinin, mucizevi değerlerini anlatacağına hangi ülkenin, Türkiye'de hangi sermayenin adına bu projeyi takip ettiğini bize açıklasın. Bizim tarım arazilerimizi çöle çevirecek, Karaman'ın suyunu bitirecek, çiftçimizi yoksulluğa-sefalete-açlığa mahkum edecek bu projeyi kimin adına takip ediyorsun.

Şimdi 3 Recep demiştim. 3. Recep'e gelince Recep Şeker arkadaşımız. İl sağlık müdürü iken yatırım yapmak amacıyla bu görevi bırakıp aile hekimliği görevini isteyen, İl sağlık müdürülüğünü biyografisinde göstermek için aday adayı çalışmalarını yaptığı sırada 3 günlüğüne sağlık il müdürlüğüne getirilen, görüntü itibari ile de çok iyi tanımıyoruz. Temiz, iyi bir insana benziyor. Sempatik, devamlı gülüyor. Bazen de kızarıyor. Arkadaşlar biz Karaman olarak camiye imam seçmeyeceğiz 1 Kasım'da. İyi insan olmak herkes için önemli bir şey. Siyasetçi seçerken biz, Karaman'a Karamanlı'ya hizmet edecek birisini seçeceğiz. Karaman'ın sorunlarına çare üretecek, onların dertleri ile dertlenecek. Sadece seçimden seçime değil herzaman Karaman ve Karamanlının yanında olacak bir milletvekili seçecek. Bu arkadaşımız 5 aydır vekil. 5 aydır ne yaptığını bilen varsa banada söylesin bizde bilelim.

Hangi Karaman'lının hangi derdine çare olduğunu söylesinler bizlerde bilelim. Ben buradan bir iddiada bulunuyorum. Karaman sevdası, Karaman aşkı, Karaman'ın değerlerini yüceltme çalışmaları noktasında şu anda Karaman'da milletimizin önünde bulunan hiç bir aday Ali Güler'in eline su dökemez. Ben Karaman'la yatan Karaman'la kalkan bir insanım. Bugün siyasete atıldığım için böyle değildir. Bu yazdığım eserler çalışmalar ortadadır.

Şunu da söylemek istiyorum bu Karaman'ın konuğu olan arkadaş renkli fotokopi ile çoğaltılmış el yazısı ile yazılmış bir mektup gönderdi herkese. PTT tarafından bu zarfın içerisinde bu mektup bütün evlere dağıtıldı. Zarfın üzerinde bir damga yok. Bu adamı anlayın diye ben bu zarfı gösteriyorum. Kim sizin önünüze Karaman'a hizmet edeceğim diye geliyor bunu iyi anlayın. Zarfın üzerinde damga olmamasına rağmen PTT'nin postacıları tarafından bu zarflar evlere dağıtıldı. Ayrı bir noktaya değiniyim. telefonumda ve belgelerde bunların ispatıda var. Bu Karaman'da Konuk olan arkadaşın medyada çıkan haberleri karşılığı verdiği reklamın faturası Konya Şeker'e kesilmektedir. Yalan diyen varsa çıksın söylesin. Bu adamın seçim harcamalarını, reklam giderlerini bizim Ayrancı'daki, Süleyman Hacı'daki pancar üreticisi olan çiftçimiz ödüyor. Bu arkadaşın seçim boyunca yürüttüğü kampanya gideri bir buçuk milyon TL dir. 4 bin kişiye tanesi 350 TL olan paket dağıtılmıştır. İmamlar, muhtarlar herkes çağırılarak Torku gezdirilip o kuruluşun hediye paketi ile evlerine gönderilmiştir. Bu harcamaların toplam tutarı 1.5 trilyondur. Bu harcamaların tamamını çiftçimiz ödemektedir. Çıksın bunada hayır desin. Milletvekili adaylığını bizim fakir çiftimizin sırtına yıkan yarın devlet yönetmeye kalktığı zaman nasıl yönetecek bileniniz var mı ?” dedi.

Bir basın mensubunun; “Serbest bölge hakkında düşünceniz nedir ve daha önceki basın toplantınızın Belediye tarafından sabotaj edildiğini söylemiştiniz, bugünde Cumhuriyet Bayramı törenleri ile çakışan bir basın toplantısı oldu. Törenlerle ilgili olarak size davet gelmedimi?” şeklinde sorusuna cevap verdi. Güler; “Ertuğrul Beyle görüştük bir sorun yok. bugün protokolün programı var bize davet geldi fakat biz dün katıldığımız için bugün olan programa katılmadık. Serbest bölge çalıştayı ve elma çalıştayı ise tamamen hayal ürünüdür. Bu çalıştayların ikisi de Milletvekillerine siyasi propaganda yaptırmak amacı ile tertip edilmiştir. Bunların bütçeleri özel idare ve Ziraat Odasından karşılanmıştır. Siyasi Propaganda malzemesi olarak kullanılmasını uygun bulmuyorum. Serbest Bölge tamamen hayal ürünüdür gerçekleşeceğini düşünmüyorum.” dedi.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner160

banner236

banner207

bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort istanbul bayan escort şişli escort İstanbul escort escort bayan topkapı escort İstanbul escort bayan halkalı escort eskort izmit izmit escort istanbul escort